Pacama Coffee – rzemieślnicza palarnia kawy dla koneserów

pacama-coffe-rzemieslnicza-palarnia-kawy-dla-koneserow

W świecie, gdzie codzienność często przypomina bieg przez przeszkody, a chwile spokoju są na wagę złota, istnieje miejsce, które sprawia, że czas na moment zwalnia. Miejsce, gdzie kawa nie jest tylko napojem, ale pretekstem do spotkań, rozmów i budowania relacji. To właśnie świat Pacama Coffee – palarni kawy, która z pasją i zaangażowaniem podchodzi do każdego ziarna.

Filozofia Pacama Coffee

Pacama Coffee to nie tylko marka. To społeczność ludzi, dla których kawa jest mostem łączącym światy, pokolenia i historie. W ich przekonaniu, kawa ma moc zbliżania ludzi, niezależnie od tego, czy są to spotkania z sąsiadami, rodziną, przyjaciółmi, czy może nawet z kimś, kogo uważamy za drugiego rodzica. W Pacama Coffee wierzą, że wspólne chwile przy kawie są niezastąpione, zwłaszcza w dzisiejszych, napiętych czasach.

pacama-coffe-kawa-ziarnista-rzemieslnicza-palarnia-kawy-premium-arabica-robusta-blendy-caturra-espresso-latte-blend-carmel-blend-dark-chocolate-brasil-daterra-mexico-decaf

Jak zaczęła się przygoda z kawą specialty

„Jesienią 2020 roku zostaliśmy zaproszeni przez znajomych na kawę, nie przypuszczając nawet, że to spotkanie otworzy przed nami zupełnie nowy świat. Okazało się, że nasi przyjaciele to pasjonaci kawy wypalanej rzemieślniczo, parzonej metodami alternatywnymi. Fascynacja ich kawą była zarazem zarzewiem inspiracji dla naszej własnej drogi. Wraz z pierwszym łykiem tej wyjątkowej kawy, zrodził się w nas pomysł – czemu nie stworzyć własnej marki kawowej, która zjednoczy w sobie najlepsze smaki i aromaty świata?

Po kilku spotkaniach z kawami palonymi w ten sam sposób, poczuliśmy, że to musi być coś więcej niż tylko przyjemność degustacji. Tak narodziła się idea stworzenia marki, która oferowałaby nie tylko wyjątkowe kawy specialty ale i obsługę klienta na najwyższym poziomie.”

Pierwsze kroki w świecie kawy

„Przez zimę nasza pasja przekształciła się w konkretny plan biznesowy. Tworzyliśmy logo, projektowaliśmy etykiety i wybieraliśmy najlepsze ziarna, które miały stać się podstawą naszej oferty. To był również czas intensywnej nauki o kawie – poznawaliśmy proces uprawy, obróbki i wypalania, zgłębialiśmy tajniki tego magicznego napoju.

W marcu 2021 roku powstała spółka Skoro Group Sp. z o.o. i oficjalnie rozpoczęliśmy naszą kawową podróż. Pod koniec 2021 roku udało nam się uruchomić sklep internetowy Pacamacoffee.pl, otwierając nas na szeroki świat internetowej sprzedaży. W 2023 roku postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o 100% prawdziwe kakao oraz wyborne czekolady z różnych zakątków globu, a także o najwyższej jakości herbaty premium. Od tego czasu nieustannie rozwijamy się i doskonalimy naszą działalność.”

Wyjątkowość oferty

Co sprawia, że Pacama Coffee wyróżnia się na tle innych palarni? Przede wszystkim, ich zaangażowanie w selekcjonowanie ziaren. Importują je wyłącznie od sprawdzonych dostawców, współpracując bezpośrednio z plantacjami z najlepszych kawowych regionów świata. Dzięki temu w ich ofercie znajdują się kawy speciality najwyższej jakości. Znajdziesz tu kawy z różnorodnymi nutami smakowymi i aromatami, które zadowolą nawet najbardziej wymagających koneserów.

Proces wypalania

Pacama Coffee podchodzi do procesu wypalania ziaren z rzemieślniczą precyzją. Używają do tego pieca bębnowego szwajcarskiej marki Bühler. Ten piec pozwala na równomierne wypalenie ziaren dzięki nadmuchowi gorącego powietrza zamiast tradycyjnego podgrzewania. Dzięki temu, każda filiżanka kawy zachowuje wysoki poziom powtarzalności smaku, co jest kluczowe dla prawdziwych miłośników kawy.

pacama-coffe-rzemieslnicza-palarnia-kawy-dla-koneserow

Więcej niż kawa

Ale Pacama Coffee to nie tylko kawa. To również miejsce, gdzie można znaleźć wszystko, co potrzebne do przygotowania idealnej filiżanki – od młynków, przez różnorodne metody zaparzania, aż po naczynia. Co więcej, zespół Pacama chętnie dzieli się swoją wiedzą i pasją, pomagając wybrać idealną kawę czy przygotować zestawy prezentowe dla bliskich.

pacama-coffe-polski-producent-kawy-rzemieslniczej-swiezo-palonej-speciality-arabica-robusta-z-roznych-czesci-swiata

Zaproszenie

Pacama Coffee zaprasza do swojego świata wszystkich: od doświadczonych znawców, przez miłośników smacznej kawy, aż po tych, którzy dopiero chcą odkryć jej bogactwo. W ich przekonaniu, każdy znajdzie coś dla siebie, coś, co sprawi, że chwile przy kawie staną się jeszcze bardziej wyjątkowe. W świecie Pacama Coffee, kawa to nie tylko napój. To opowieść o pasji, jakości i ludziach, którzy wierzą, że najlepsze momenty życia dzieli się przy pełnej filiżance.

„Firmę prowadzimy z pasją i zaangażowaniem, wspólnie z żoną i przyjaciółmi. Nasze produkty wyróżniają się nie tylko wyjątkowymi smakami, ale także nieoczywistymi opakowaniami i najwyższą jakością. Naszą największą satysfakcję czerpiemy z pozytywnych opinii i uznania naszych klientów, które są dla nas niezmiernie ważne. Ich głos to dla nas nie tylko potwierdzenie, że jesteśmy na właściwej drodze, ale także inspiracja do dalszego rozwoju i podnoszenia poziomu obsługi klienta. Jesteśmy autentyczni w tym, co robimy, ponieważ sami kochamy delektować się filiżanką doskonałej kawy i gorącego kakao.”

Mam nadzieję, że zrobiłam Ci smaka. Jako miłośniczka kawy mogę od siebie na zakończenie dodać, że kawy specialty od Pacama Coffee potrafią urzec. Wystarczy, że spróbujesz chociaż jednej. Gwarantuję Ci, że zostaniesz z nimi na długo.

Zainteresował Cię ten artykuł? Poleć go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *